Ndërlidhjet

RAMALLAH


Sekretarja e Shtetit, Condoleezza Rice tha se Shtetet e Bashkuara, palestinezët dhe Izraeli do të duhet të punojnë me "agresivitet" për ta bërë të suksesshme konferencën për paqen në Lindjen e Mesme.
Duke folur pas takimit me presidentin e Autoritetit Palestinez Mahmoud Abbas, Rice tha se ajo është e bindur se të gjithë pjesëmarrësit do ta japin kontributin e tyre për ta shfrytëzuar këtë mundësi.
XS
SM
MD
LG