Ndërlidhjet

DUBLIN


Çështja e statusit të Kosovës do të jetë një ndër temat e bisedimeve të kryeministrit të Irlandës, Bertie Ahern, dhe presidentit të Francës, Nicolas Sarkozy.
Në takimin e sotëm në Paris pritet të diskutohen edhe reformat në Bashkimin Evropian, si dhe gjendja në Lindjen e Mesme dhe në Darfur.
XS
SM
MD
LG