Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kinës Chia Conghuaj, ka thënë sot në Beograd, se vendi i tij angazhohet për negociata për statusin e Kosovës, pa kufizime kohore dhe pa imponim të zgjidhjes. Vetëm zgjidhja, e cila do të jetë e pranueshme për dy palët është rrugë që qonë në arritjen e një paqe të qëndrueshme dhe stabiliteti në gjithë rajonin, ka shtuar zëvendministri i jashtëm kinez.
XS
SM
MD
LG