Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ecuria e negociatave për statusin e Kosovës, do të jetë një ndër temat e bisedimeve të sotme ndërmjet Sekretares amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice dhe ministrit të Jashtëm fracez Bernard Kouchner.
Kouchner, dje është takuar me anëtarët e Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve, dhe me sekretarin e Mbrojtjes, Robert Gates.
Çështjen e Kosovës, Kouchner pritet ta diskutojë edhe me Këshilltarin për Siguri Kombëtare, Stephen Hadley.
XS
SM
MD
LG