Ndërlidhjet

BEOGRAD


Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Kinës, Chia Conghuaj, ka thënë sot në Beograd, se vendi i tij angazhohet për negociata për statusin e Kosovës, pa kufizime kohore dhe pa imponim të zgjidhjes. Vetëm zgjidhja, e cila do të jetë e pranueshme për të dyja palët, është rrugë që çon në arritjen e një paqeje të qëndrueshme dhe stabiliteti në gjithë rajonin, ka shtuar zëvendësministri i Jashtëm kinez.
XS
SM
MD
LG