Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ecuria e negociatave për statusin e Kosovës do të jetë një ndër temat e bisedimeve të sotme ndërmjet Sekretares Amerikane të Shtetit, Condoleezza Rice, dhe ministrit të Jashtëm fracez, Bernard Kouchner.
Kouchner, dje, është takuar me anëtarët e Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Dhomën e Përfaqësuesve dhe me sekretarin e Mbrojtjes, Robert Gates.
Çështjen e Kosovës, Kouchner pritet ta diskutojë edhe me këshilltarin për Siguri Kombëtare, Stephen Hadley.
XS
SM
MD
LG