Ndërlidhjet

SARAJEVË


Bosnja dhe Hercegovina ua ka marrë shtetësinë më shumë se 600 personave, shumica muslimanë të huaj, të natyralizuar gjatë luftës 1992-1995. Shumica prej tyre janë me origjinë turke, por ka edhe algjerianë, egjiptianë, jordanezë, sudanezë dhe të nacionalitetit rus. Shumë prej tyre kanë ndihmuar muslimanët e Bosnjës në luftë kundër serbëve dhe kroatëve.
XS
SM
MD
LG