Ndërlidhjet

PRISHTINË


Anëtari i Ekipit Negociator të Kosovës dhe lideri i PDK-së, Hashim Thaçi tha sot se pala kosovare "ka bërë shumë kompromise të domosdoshme, veçanërisht lidhur me çështjen e pakicave" kështu që vlerësoi se në negociatat me Serbinë nuk mund të arrihet kurrfarë kompromisi. Në këtë aspekt ai tha se "gjendja status - quo e tashme nuk mund të vazhdoj" dhe se Kosova është e "gatshme për pavarësi". Këto komente zoti Thaçi i bëri në një konferencë për shtyp në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG