Ndërlidhjet

DOHA


Komandanti i forcave të armatosura të Shteteve të Bashkuara në Lindjen e Mesme ka deklaruar se nuk parashikon luftë me Iranin. Admirali Wiliam Fallon ka thënë në Katar se pret që të mos ketë luftë dhe për këtë është duke u punuar.
Zyrtari ushtarak amerikan i ka bërë këto komente në një intervistë për televizionin "Al Jazeera" në çastin kur tensionet rreth programeve bërthamore të Iranit janë në rritje.
XS
SM
MD
LG