Ndërlidhjet

ROMË


Ministria e Mbrojtjes e Italisë tha sot se beson që dy ushtarët e saj të zhdukur në Afganistan janë rrëmbyer, bashkë me dy afganë. Dy italianët, vozitësi dhe përkthyesi, kaluan të shtunën në një postbllok të policisë në krahinën Herat, dhe prej atëherë nuk kanë kontaktuar me asnjë.
XS
SM
MD
LG