Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ambasadori amerikan në Beograd, Cameroon Munter ka deklaruar se zgjidhja e negociuar për Kosovën do të ishte më e mira, por ka shtuar se në të kundërtën, njëri opcion mbetet plani i Ahtisaarit për pavarësi të mbikqyrur.
"Nëse Beogradi dhe Prishtina do të arrinin ndonjë marrëveshje, ndoshta edhe në Nju Jork, ne ate do ta mbështesnim. Zgjidhja jonë e preferuar është plani i Ahtisaarit, ndonëse më shumë do të donim që palët të merren vesh", ka thënë ambasadori Munter në një intervistë për të përditshmen "Blic".
XS
SM
MD
LG