Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Irak tha se trupat e saj kanë vrarë një militant të dyshuar dhe kanë arrestuar katër të tjerë gjatë një bastisje në Bagdad.
Ushtria tha se të dyshuarit besohet të jenë luftëtarë shiitë të mbështetur nga Irani. Njoftimi nuk është konfirmuar nga burime të pavarura.
XS
SM
MD
LG