Ndërlidhjet

KABUL


Dy ushtarët italianë që u rrëmbyen në Afganistanin perëndimor janë liruar në një operacion ushtarak të NATO-s. Agjencia italiane ANSA raportoi se gjatë operacionit janë vrarë pesë rrëmbyes, ndërsa dy ushtarët e rrëmbyer italianë janë plagosur. Këta të fundit, bashkë me vozitësin dhe përkthyesin afgan, u zhdukën të shtunën, pasi kaluan një postbllok të Ndërkohë, Associated Press njoftoi sot se persona të armatosur kanë hapur zjarr në drejtim të një automjeti policie, me ç'rast kanë vrarë 12 punonjës të qeverisë.
XS
SM
MD
LG