Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka dënuar shpërthimin që ndodhi në Prishtinë dhe ka shprehur keqardhje për viktimat dhe për familjet e tyre. "Ne besojmë se policia do të zhvillojë hetime lidhur me arsyet e këtij shpërthimi dhe se autorët do të sillen para drejtësisë. Në këtë moment, na duket se arsyet nuk janë aspak të qarta, prandaj ne duhet të presim dhe të shohim se çfarë lloji të informacioneve do të kemi", tha zëdhënësja e Komisionit Evropian, Krisztina Nagy.
XS
SM
MD
LG