Ndërlidhjet

NJU JORK


Presidenti amerikan, George Bush dhe ai iranian, Mahmud Ahmadinejad do të flasin në sesionin e 62-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, që fillon sot. Pritet që presidenti Bush në fjalimin e tij të kërkoj masa të mëtejme ndërkombëtare që kanë për qëllim detyrimin e Iranit që ta ndalë punën në programin bërthamor.
Presidenti iranian, Ahmadinejad tha se Irani ka të drejtë ta zhvilloj programin paqësor bërthamor.
XS
SM
MD
LG