Ndërlidhjet

PRISHTINË


Anëtari i Ekipit Negociator të Kosovës dhe njëherësh lideri i Partisë Reformiste Ora, Veton Surroi, ka deklaruar se delegacioni i Prishtinës nuk shkon në bisedimet në Nju Jork që nga pala serbe të kërkojë "leje" për pavarësinë.
"Dallimi ynë me Beogradin është konceptual, sepse atje nuk shkojmë të kërkojmë diçka nga Beogradi. Nuk jemi atje që të kërkojmë leje për pavarësinë dhe as për 95% apo 97 % të autonomisë, por shkojmë për të ofruar marrëdhënie të mira fqinjësore mes dy shteteve të pavarura", ka thënë Surroi.
XS
SM
MD
LG