Ndërlidhjet

PRAGË


Republika e Çekisë tha se e ka ekstraduar një shtetas suedezo-libanez, i cili dyshohet se ka drejtuar një kamp stërvitor ushtarak në Shtetet e Bashkuara. Ministria e Drejtësisë tha se autoritetet amerikane dyshojnë se Oussama Abdullah Kassir ka formuar një kamp stërvitor në shtetin amerikan Oregon dhe përmes internetit ka treguar se si të bëhen bomba dhe helme. I pandehuri është arrestuar në Pragë, në dhjetor të vitit 2005.
XS
SM
MD
LG