Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Presidenti i Francës Nikolas Sarkozy tha se një Iran i armatosur me armë bërthamore do ishte "rrezik i papranueshëm" për rajonin dhe stabilitetin në botë. Në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Sarkozy tha se nuk do të ketë paqe në botë nëse bashkësia ndërkombëtare ngurron para përhapjes së armëve bërthamore.
Irani thotë se programi i tij bërthamor është për qëllime paqësore.
XS
SM
MD
LG