Ndërlidhjet

YANGON


Policia në Myanmar ka filluar të përdorë forcën për të shpërndarë murgjët dhe mbështetësit e tyre, të cilët i kanë sfiduar urdhërat për të mos protestuar kundër regjimit ushtarak. Në qytetin kryesor Yangon, policia i ka filluar patrullimet rreth manastireve dhe zonave tjera, ndërsa raportohet se dhjetra njerëz janë arrestuar.
Dje në fjalimin në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti, George Bush shpalli sanksione të reja të Shteteve të Bashkuara kundër sundimtarëve ushtarakë në Mianmar.
XS
SM
MD
LG