Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët e ushtrisë thanë se forcat e NATO-s dhe trupat e koalicionit, të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara, kanë vrarë të paktën 125 kryengritës talebanë në betejat në jug të Afganistanit.
Njoftohet se gjithashtu një ushtar i koalicionit e ka humbur jetën në luftimet në krahinën Helmand.
Koalicioni tha se nuk ka raporte për të vdekur apo të plagosur nga radhët e civilëve.
XS
SM
MD
LG