Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka dënuar dhunën në Paralamentin maqedonas, këmbimin e goditjeve në mes deputetëve dhe lëndimin e të paktën një gazetari. "Ne, fuqishëm dënojmë aktin e djeshëm të dhunës në Paralamentin maqedonas. Këto akte të turpshme dëmtojnë progresin e deritashëm që ka arritur vendi", ka deklaruar zëdhënësja e Komisionit Evropian.
XS
SM
MD
LG