Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Presidenti Hamid Kharzai tha para Asamblesë së Përgjithshme se Afganistani ende kërcënohet nga terrorizmi dhe ka nevojë për ndihmë të vazhdueshme ndërkombëtare, që t'i konsolidojë forcat e sigurisë. Ai tha se në dy vjetët e shkuara, në Afganistan janë shtuar sulmet terroriste. Kharzai gjithashtu u bëri thirrje forcave ndërkombëtare që të shmangin vrasjen e paqëllimtë të civilëve, gjatë operacioneve luftarake.
XS
SM
MD
LG