Ndërlidhjet

HANOI


Të paktën 34 punëtorë kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë plagosur nga rrëzimi i një ure në ndërtim e sipër, në jug të Vietnamit. Zyrtarët thanë se rreth 250 veta punonin në urë në kohën e fatkeqësisë. Ekipet e shpëtimit ende vazhdojnë t'i nxjerrin të mbijetuarit nga rrënojat.
XS
SM
MD
LG