Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian, ka dënuar dhunën në paralamentin maqedon, këmbimin e goditjeve në mes deputeteve, dhe lëndimin e të paktën një gazetari.
" Ne fuqishëm dënojmë aktin e djeshëm të dhunës në paralamentin maqedon. Këto akte të turpshme, dëmtojnë progresin e deritashëm që ka arritur vendi", ka deklaruar zëdhënësja e Komisionit Evropian.
XS
SM
MD
LG