Ndërlidhjet

JANGON


Policia në Mjanmar-ish Birmani, ka filluar të përdorë forcën për të shpërndarë murgjët dhe mbështetësit e tyre, të cilët i kanë sfiduar urdhërat për të mos protestuar kundër regjimit ushtarak. Në qytetin kryesor Jangon, policia ka filluar patrullimet rreth manastireve dhe zonave tjera, ndërsa raportohet se dhjetra njerëz janë arrestuar.
Dje në fjalimin në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, presidenti, George Bush shpalli sanksione të reja të Shteteve të Bashkuara kundër sundimtarëve ushtarakë në Mjanmar.
XS
SM
MD
LG