Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pjestarët e Shërbimit Policor të Kosovës, kanë arrestuar sot Marko Simonoviqin, i dyshuar të ketë kryer katër vepra penale, vrasje, pas qershorit të vitit 1999. Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i SHPK-së, Veton Elshani. Simonoviqi gjatë vitit 2005 ka punuar në Ministrin për Kthim dhe komunitete.
XS
SM
MD
LG