Ndërlidhjet

NJU JORK


Ministrat e Jashtëm të 6 vendeve anëtare të Grupit të Kontaktit për Kosovën, takohen sot në Nju Jork, një ditë para takimit të drejtpërdrejtë ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit. Takimi ndërmjet Condoleezza Rice, Sergei Lavrov, David Miliband, Bernard Kouchner, Frank Walter-Steinmeier dhe Massimo D'Alema do të fillojë pasdite sipas kohës lokale.
Në takim do të marrin pjesë edhe Treshja ndërmjetësuese, përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të jashtme dhe Siguri, Javier Solana, Komisioneri për Zgjërimi, Oli Rehn dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jaap de Hoop Scheffer.
XS
SM
MD
LG