Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel do të vizitojë gjatë nëntorit presidentin amerikan George Bush në rançin e tij në Crawford, Texas.
"Ata do të kenë diskutime intenzive mbi një varg çështjesh bilaterale dhe ndërkombëtare", tha zëdhënësi i saj, Ulrich Wilhelm.
Siç njofton agjencia Reuters, pritet që Bush dhe Merkel pos tjerash të diskutojnë edhe për Kosovën.
XS
SM
MD
LG