Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian i ka bërë thirrje Kuvendit të Maqedonisë që të vazhdojë punimet, sepse ato kanë "rëndësi thelbësore" për hyrjen e vendit në BE.
Të martën, Kuvendi e ndërpreu seancën mbi reformat zgjedhore pas një incidenti ndërmjet deutetëve shqiptarë, dhe më pas policia u përlesh me protestuesit para ndërtesës së parlamentit.
Zëdhënësja e Komisionit Evropian, Kristina Nagy, e shfaqi shpresën se opozita shqiptare do të heqë dorë nga kërcënimet për të bojkotuar punimet në Kuvend.
XS
SM
MD
LG