Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qytetarët e Kosovës duhet të dërgojnë porosi të qartë përfaqësuesve të bashkësisë ndërkombëtare se dëshirojnë qetësi dhe stabilitet në Kosovë, ka thënë sot komandanti i KFOR-it, Ksavije Bu de Marnkak. Shpërthimet e fundit në Prishtinë, në të cilat pati të vrarë dhe të plagosur më së paku u duhen qytetërve të Kosovës, tani kur procesi negiociator për zgjidhjen e statusit ka hyrë në fazën finale, ka thënë komandanti de Marnak.
XS
SM
MD
LG