Ndërlidhjet

KABUL


Katër punonjësit e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, që ishin rrëmbyer këtë javë në Afganistan, janë liruar sot në gjendje të mirë shëndetësotrer, kanë thënë zyrtarët. Katër personat, dy afganë, një nga Maqedonia dhe tjetri nga Mijanmari, ishin rrëmbyer tpara tri ditësh në provincën qendrore Wardak, derisa ata po punonin në sigurimin e lirimit të një të rrëmbyeri gjerman, raportoi agjencia AP.
XS
SM
MD
LG