Ndërlidhjet

ANKARA


12 persona, shtetas turq janë vrarë dhe 2 të tjerë janë plagosur, nga një sulmë i armatosur i kryengritësve kurd në provincën Simak në afërsi të kufirit me Irakun, bëjnë të ditur zyrtarë ushtarak turk.
XS
SM
MD
LG