Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ish zëdhënësja e Tribunalit të Hagës Florens Hartman,ka deklaruar se preionet ndaj Serbisë për të dorëzuar Ratko Mladicin e Radovan Karaxhiqin nuk kanë shkuara deri në fund. Mladiçi është në përgjegjësi të drejtpërdrejt të Serbisë, ndërsa politika e heshtjes e fuqive të mëdha i ka mundësuar Serbisë që t'i ikë obligimeve . Hartman në librin e saj "Paqa dhe dënimi" akuzon ashpër fuqitë e mëdha që penguan arrestimin e Karxhiqit dhe Mladiçit.
XS
SM
MD
LG