Ndërlidhjet

JANGON


Drejtuesit e regjimit ushtarak në Birmani kanë shtyrë për nesër takimin me të dërguarin e Kombeve të Bashkuara Ibrahim Gambari.
Gambari ka takuar dhe drejtuesen e opozitës që mbahet në arrest në Jangon, Aung San Suu Kyi.
Qëllimi i vizitës së Gambarit është t'i japë fund dhunës së ushtruar ndaj protestuesve që kundërshtojnë regjimin ushtarak në Birmani.
XS
SM
MD
LG