Ndërlidhjet

UASHINGTON


Admirali i Marinës amerikane, Michael Mullen merr sot detyrën si shef i shtabit të Ushtrisë amerikane, që luan rolin e këshilltarit kryesor ushtarak të presidentit dhe shefit të Pentagonit.
Mullen ka shprehur shqetësimin se angazhimi ushtarak amerikan në Irak mund të largojë vëmendjen e ushtrisë nga kërcënime të tjera që i kanosen vendit.
XS
SM
MD
LG