Ndërlidhjet

BAGDAD


Numri i viktimave në mesin e civilëve në Irak për muajin shtator ka qenë më u ulëti krahasuar me muajt e tjerë të këtij viti.
Gjatë këtij muaji humbën jetën 884 civilë ose 50% më pak se në muajin gusht. Kjo lidhet dhe me shtimin prej 33 mijë ushtarësh të forcave amerikane.
XS
SM
MD
LG