Ndërlidhjet

KABUL


Forcat amerikane në Afganistan kanë filluar një fushatë të re të më të kërkuarve në mesin e militantëve talibanë dhe Al Kaidës në vend.
Lista në fjalë përmban emrat e 12 talibanëve apo anëtarëve të rrjetit terrorist të Al Kaidës si dhe parashikohet shpërblim financiar për ata që sjellin informacione për kapjen e më të kërkuarve.
Vlera e ofruar shkon nga 20 mijë në 200 mijë dollarë.
Në të tjera zhvillime militantët talibanë kanë vrarë sot tetë policë afganë.
XS
SM
MD
LG