Ndërlidhjet

HASKANITA –SUDAN


Së paku 10 ushtarë janë vrarë dhe 40 të tjerë llogariten të zhdukur pas sulmit që iu bë një baze të forcave të Unionit Afrikan në Darfur të Sudanit.
Unioni Afrikan bën të ditur se persona të armatosur rëndë dhe me rreth 30 automjete kanë kryer sulmin, që është më vdekjeprurësi që nga viti 2004, kur u vendosën trupat në Darfur.
XS
SM
MD
LG