Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i ushtrisë amerikane për rajonin e Alaskës, Allen Herritage tha se Rusia i ka shtuar fluturimet e aeroplanave luftarakë mbi Alaskë dhe Kanada. Ky zëdhënës ka thënë se aeroplanët luftarakë të Shteteve të Bashkuara dhe të Kanadasë ishin të gatshëm secilën herë që ndodhën fluturimet. Fluturimi i fundit i aeroplanëve rusë ishte bërë më 19 shtator.
XS
SM
MD
LG