Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarët thonë se nga një sulmues vetëvrasës me bombë janë vrarë 11 vetë dhe janë plagosur 7 të tjerë. Sulmi bndodhi sot në Kabul. Zëdhënësi i Ministrisë së brendshme afgane, Zemarai Bashari tha se ndër të vrarët kishte policë dhe civilë. Ky është sulmi i dytë vetëvrasës me bomba kundër forcave të sigurisë në Afganistan brenda katër ditëve. Të shtunën nga një sulm i ngjashëm u vranë 30 vetë.
XS
SM
MD
LG