Ndërlidhjet

JERUSALEM


Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmud Abbas dhe kryeministri izraelit, Ehud Olmert takohen sot, në përpjekje për të arritur një marrëveshje kornizë në prag të konferencës ndërkombëtare për Lindjen e Mesme.
Konferenca do zhvillohet në nëntor dhe organizohet nga Shtetete Bashkuara.
Gjatë dy ditëve të shkuara Izraeli ka liruar 86 të burgosur palestinezë që i përkasin lëvizjes Fatah të Abbasit.
XS
SM
MD
LG