Ndërlidhjet

SEUL


Korea e Veriut është pajtuar që të ofrojë listën komplete të programit të saj bërthamor, të çaktivizoj reaktorin Yongbyon dhe pajisje tjera bërthamore deri më 31 dhjetor. Kumtesa e sotme vjem pas takimit historik të liderëve të të dy Koreve, i dyti që nga përfundimi i luftës së Koresë 1950- 1953.
XS
SM
MD
LG