Ndërlidhjet

MIRANSHAH


Forcat e sigurisë pakistaneze vranë 10 militantë pro-talebanë në rajonin e Vaziristanit në kufi me Afganistanin. Aksioni i forcave të sigurisë pasoi sulmin e militantëve në një pikë kontrolli dhe vrasjen e dy ushtarëve pakistanezë.
Burimet ushtarake amerikane njoftojnë se presin ridaljen në skenë të Al Kaidës në zonat fisnore të Pakistanit, përgjatë kufirit me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG