Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara planifikojnë të pranojnë rreth 12 mijë refugjatë irakianë gjatë 12 muajve në vazhdim.
Shtetet e Bashkuara kanë qenë në qendër të kritikave nga grupet e mbrojtjes së refugjatëve dhe disa ligjvënës amerikanë pasi kanë lejuar vetëm 1600 refugjatë irakianë në vend gjatë një viti.
Presidenti Bush tha se vendi i tij është përgatitur të presë 80 mijë refugjatë nga gjithë bota vitin e ardhshëm, shifër kjo më e lartë se ajo e vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG