Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara planifikojnë të pranojnë rreth 12 mijë refugjatë irakianë gjatë 12 muajve të ardhshëm. Shtetet e Bashkuara kanë qenë në qendër të kritikave nga grupet e mbrojtjes së refugjatëve dhe disa ligjvënës amerikanë, pasi kanë lejuar hyrjen e vetëm 1600 refugjatë irakianë gjatë një viti. Presidenti Bush tha se SHBA-të janë të përgatitura ti pranojnë 80 mijë refugjatë nga gjithë bota vitin e ardhshëm, shifër kjo më e lartë se ajo e vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG