Ndërlidhjet

VARSHAVË


Ministria e Jashtme e Polonisë ka bërë të ditur se Polonia dhe Shtetet e Bashkuara kanë shënuar përparim në bisedimet e kësaj jave mbi planet amerikane për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore në Poloni.
Bisedimet sipas Uashingtonit mund të përmbyllen deri në fund të vitit.
Rusia i kundërshton planet amerikane, duke i cilësuar si kërcënim për sigurinë kombëtare.
XS
SM
MD
LG