Ndërlidhjet

KINSHASA


Një aeroplan i transportit të mallrave, prodhim rus është rrëzuar dhe ka shpërthyer në një treg në kryeqytetin kongolez, Kinshasa. Njoftohet për së paku tre të vdekur.
Zëdhënësi i misionit të Kombeve të Bashkuara në Kongo tha se besohet për një numër të madh viktimash.
XS
SM
MD
LG