Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Ministri i jashtëm i Çekisë, Karel Shvarcenberg ka vlerësuar se "perspektiva Evropiane për Serbinë dhe Kosovën mund të ndihmoj shumë", por sipas tij "njëherësh, të dy palët do të duhej të përmbaheshin nga aksionet e njëanshme". Mëtutje ministri Shvarcenberg tha se Kosova nuk është problem për integrimin e Ballkanit, pasi "kur në BE të jenë të gjithë, kufijtë do të zhduken". Ai këto komente i bëri për të përditshmen sllovake "Pravda"
XS
SM
MD
LG