Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani dhe Bashkimi Evropian së shpejti do të rifillojnë bisedimet mbi mosmarrëveshjet rreth programeve bërthamore të Iranit.
Kjo është bërë e ditur nga burimet zyrtare të Teheranit, ndonëse nuk është dhënë koha apo vendi i mbajtjes së bisedimeve në fjalë.
Nga ana tjetër bisedimet rreth centrifugave bërthamore të Iranit me Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore janë paraparë për të martën e ardhshme.
XS
SM
MD
LG