Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ekipi i Unitetit, vlerëson se dhjetë dhjetori do të shënoj fundin e bisedimeve për statusin e Kosovës, ka deklaruar zëdhënësi Skender Hyseni.
Hyseni, u ka deklaruar gazetarëve se "pesëshja" ka biseduar sot për takimin e radhës me delegacionin e Serbisë më 14 tetor në Bruksel, dhe atë të nesërmin me zyrtarë të Britanisë së Madhe në Londër." Roli i Britanisë së Madhe në procesin e statusit të Kosovës është i madh. Britania është lojtari kyç në këtë proces dhe një ndër ato vende që mbështesin pavarësinë e Kosovës, ka thënë zëdhënësi Hyseni.
XS
SM
MD
LG